Dnes jsem na jednom z nejnavštěvovanějším zpravodajském serveru uviděl pod článkem banner známého poskytovatele internetu. Coby denní uživatel Macbooku jsem hned tento notebook identifikoval na klíně Saši Rašilova, ale něco mi nesedělo – byl zrcadlově obrácený.
Fonty Googlu se již dlouho používají, ale často, když jsem nějaký použil a vložil na web, neměl české znaky, přestože se jako český tvářil.
Jak pracovat s firemním profilem na Facebooku, kdy a co psát, aby příspěvky měly náležitou odezvu u fanoušků. Největší část článku je sice věnována radám, jak uveřejnit správný odkaz a napsat příspěvek, důležitější je však úplný začátek a tedy stanovit si správný cíl a organizaci práce v týmu, který bude profil spravovat.
Jednoduchý návod, jak se na Windows – konkrétně ve verzi 7 – připojit k FTP serveru, například pro nahrávání fotek, či uložení nebo stažení dat. Návod je pro úplné začátečníky.
Ze závodu v Pelhřimově jsem byl nadšený. Opravdu se vydařil. Pakliže po velkých masových akcích v Praze zaznamenáte živou diskuzi, kdy nespokojenci nadávají na vše, co se dá při podniku toho formátu očekávat, o pelhřimovském závodě se budou určitě pět výhradně ódy.
Na Běžecké škole bylo již mnoho recenzí knih o běhání, třeba Born To Run tu byla skloňována ve všech pádech hned v několika článcích. Je to kniha, která je opěvována a velebena. Spousta běžců má svou běžeckou bibli, z níž cituje, z níž čerpá inspiraci pro své běhy. Já mám taky svého autora, svou knížku – je jím Karel Hynek Mácha a jeho běžecká, tréninková ročenka.
Na Běžecké škole vychází seriál o mých trampotách a strastech při přípravě na Mammut Ultramaraton.
Pokud v nové emailové zprávě najdete nečitelné znaky, a jde o email automaticky odesílaný serverem (např. kontaktní formuláře, objednávkové systémy, eshopy atp.) je nutné provést drobnou změnu nastavení vašeho Outlooku (nebo jiného vašeho emailového klienta).
Seznam tzv. On-page faktorů, prvků optimalizace pro vyhledávače přímo v kódu www stránky, které ovlivňují umístění ve vyhledávačích a základní zásady tzv. přístupného webu. Pokud bude váš web psán dle těchto zásad, bude mít i bez reklam a placených odkazů slušné vyhlídky pro dobré pozice a uživatelé se budou na webu dobře orientovat.
Jako každý druhý vyznavač běhání jsem odjížděl na dovolenou se svými maratonkami a s odhodláním je obden provětrat. Ať už v zelené záplavě rýžových polí nebo požitkovým ranním během na pláži (zakončeným skokem do vln).
Na Bali se jezdí jinak než u nás v Evropě. A není to jen jízdou vlevo. V první chvíli vám bude provoz na silnici připadat jako jeden velký chaos. Tento zmatek ale kupodivu jako celek funguje skoro bez dopravních nehod – ikdyž pár lehce pomačkaných blatníků jsme viděli taky.
Během 14 dní na Bali jsme najezdili skoro tisíc kilometrů na půjčené motorce nebo v pronajatém autě, a protože některé skutečnosti se lišily od tištěného průvodce, napadlo mne sepsat článek, který by poznatky o dopravě předal dále. Jde samozřejmě o postřeh subjektivní, ale prvonávštěvníkům ostrova Bali (či obdobné asijské destinace) by mohl být užitečný.
Návodů na instalaci vlastního serveru na domácí počítač pro testování webových projektů je na Internetu k nalezení několik, ale nejvíce mi pomohl postup od ex-kolegy Maxima Krušiny. Poměrně jednoduše je v něm vše popsáno pro úplného začátečníka.
Pokud z nějakého důvodu potřebujete zamezit přístup do adresáře a jeho podřízených podadresářů na linuxovém serveru Apache, pak rychlým a jednoduchým způsobem – v případě, že nechcete napojit autentizaci na nějakou SQL databázi – je využít příkazů, které se zapíší do souborů uploadovaných na server. Není to pochopitelně řešení komfortní a snadno upravitelné, využijete to jen v určitých případech.
Vcelku dlouho jsem se trápil se správným nastavením znakové sady UTF-8 při používání databáze. Pokud si chcete trápení ulehčit, zde je článek jak kominukaci s databází v UTF-8 nastavit.