Сьогодні AMD оголосила про дві важливі новини стосовно свого партнерства з TSMC.
· Процесор AMD EPYC наступного покоління під умовною назвою Venice є першим в індустрії високопродуктивним кремнієвим процесором, виготовленим за передовим 2-нм (N2) технологічним процесом TSMC. Чип Venice буде доступним для придбання наступного року.
· AMD також повідомила про успішний первинний запуск і валідацію процесорів AMD EPYC 5-го покоління на новому виробничому комплексі TSMC в Аризоні, що є важливим кроком у посиленні виробничої присутності компанії в США.
Обидві події є важливим свідченням успішної реалізації AMD своєї стратегії у сегменті дата-центрів, а також тісної співпраці з TSMC у сфері досліджень і розробок — як на рівні передових техпроцесів, так в контексті географічної експансії.
The post Процесори AMD EPYC стали першими HPC-продуктами, успішно реалізованими за новим 2-нм техпроцесом TSMC appeared first on Останні новини IT.
Ноутбук ROG Strix SCAR (G835) з процесором Intel® Core Ultra 9 275HX і відеокартою NVIDIA® GeForce RTX
5090 вже доступний для передзамовлення
ASUS Republic of Gamers (ROG) з гордістю повідомляє про старт продажу ігрових ноутбуків ROG Strix 2025-го року в Україні. Завдяки передовим компонентам від NVIDIA® та Intel®, яскравим дисплеям Nebula HDR з панелями Mini LED і технологією ACR та революційним системам охолодження нова лінійка переосмислює поняття флагманських ігрових ноутбуків. Моделі ROG Strix SCAR 16, Strix SCAR 18, Strix G16 і Strix G18 на платформі Intel пропонуються в корпусі нової конструкції, яка дозволяє без інструментів отримати доступ до компонентів, значно полегшуючи модернізацію.
Максимальна ігрова продуктивність
Геймери завжди очікують від флагманської лінійки ROG Strix найвищої продуктивності. І в цьому аспекті лінійка 2025-го року не розчаровує: усі моделі отримали найновіші відеокарти NVIDIA серії GeForce RTX 50 для ноутбуків, які забезпечують бездоганні можливості для найвимогливіших шанувальників ігор. Завдяки таким функціям, як DLSS 4 та Frame Generation, геймери можуть насолоджуватись сучасними графічними можливостями, такими як трасування променів, без компромісів щодо продуктивності.
ROG Strix SCAR 16/18 – це флагманські моделі, які вражають своєю потужністю. У максимальній конфігурації вони оснащені процесором Intel® Core Ultra 9 275HX, відеокартою NVIDIA® GeForce RTX
5090, 64 ГБ оперативної пам’яті DDR5 5600 МГц та двома SSD-накопичувачами на 4 ТБ. Більш доступні моделі ROG Strix G16/G18 у максимальній конфігурації мають той самий процесор, відеокарту NVIDIA® GeForce RTX
5080, 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 5600 МГц і SSD-накопичувач на 2 ТБ. Такі характеристики роблять їх ідеальними для геймерів та професіоналів, які потребують найвищої швидкодії.
Система охолодження найвищого рівня
Лінійка ROG Strix завжди задавала нові стандарти для ігрових ноутбуків, і моделі 2025 року продовжують цю традицію. У цьогорічних моделях ROG Strix із процесорами Intel використовується радіатор нової конструкції, у якого ребра розташовані на верхній і нижній стороні випарної камери. Таке інженерне рішення не лише заощаджує простір, але й значно підвищує ефективність охолодження завдяки поєднанню з іншими новаторськими технологіями, як-от рідкий метал на центральному та графічному процесорах, а також система вентиляційних отворів, що включає великий випускний отвір вздовж задньої панелі, впускні отвори з боків і знизу корпусу та поруч із клавіатурою. Нова система охолодження працює із загальним лімітом потужності 255 Вт, забезпечуючи при цьому менший рівень шуму, ніж попереднє покоління. При цьому вбудовані пилові фільтри захищають систему від пилу, забезпечуючи надійну роботу ноутбука на довгі роки.
Революційний дисплей Nebula з технологією ACR
Ноутбуки ROG Strix SCAR 16 і SCAR 18 можуть похвалитися дисплеєм ROG Nebula HDR з технологією Mini LED, який має пікову яскравість 1200 кд/м² і забезпечує виняткову якість зображення в іграх і фільмах. ROG Strix G16 і G18 оснащено дисплеями ROG Nebula з роздільною здатністю 2,5K, частотою оновлення 240 Гц і 100% покриттям колірного простору DCI-P3. Геймери, обираючи будь-який ноутбук ROG Strix, завжди отримають високу якість зображення, що гарантує комфорт та ефективність під час гри.
У дисплеях усіх нових ноутбуків ROG Strix використовується пара шарів плівки ACR (Ambient Contrast Ratio), які виконують дві основні функції. Перший шар плівки зменшує відблиски на 55% і забезпечує до 4,5 раза кращу контрастність у порівнянні з попереднім поколінням моделі. Це допомагає зберігати зображення чітким і яскравим, дозволяючи швидше помітити ворога, який зачаївся в тіні. Другий шар плівки розширює кут огляду до повних 180°, дозволяючи глядачам з будь-якої точки насолоджуватися моментами, коли геймер домінує у грі.
Новітній дизайн
Цього року ноутбуки ROG Strix на базі процесорів Intel отримали абсолютно новий корпус зі зменшеним проміжком між кришкою та шарніром, що надає їм ще більшої витонченості. На нижній панелі корпусу вентиляційні отвори виконані у формі, що створює враження динамічного потоку повітря.
Починаючи з 2018 року, ноутбуки ROG Strix виділяються RGB-підсвічуванням у вигляді тонкої смужки в нижній частині корпусу. ROG Strix 2025-го року гордо демонструє корпус, обрамлений яскравим підсвічуванням по всьому периметру. Ця світлова смужка нагадує контури гоночного треку, створюючи збалансоване освітлення, яке візуально піднімає ноутбук над поверхнею столу.
Сміливі інновації на цьому не закінчуються. Неймовірний матричний дисплей AniMe Vision тепер доступний і в моделях ROG Strix SCAR 16 та SCAR 18. Завдяки 810 світлодіодам, що світять крізь тисячі дрібних отворів у кришці, він пропонує унікальні візуальні ефекти, при цьому залишаючи місце для класичного логотипу ROG з RGB-підсвічуванням. Завдяки елегантному чорному хромованому логотипу навіть при вимкненні яскравих світлових ефектів ноутбук зберігає свій стильний зовнішній вигляд.
У нових ноутбуках ROG Strix усі порти розташовані на бокових гранях, забезпечуючи геймерам зручний доступ до всіх необхідних інтерфейсів. Два порти Thunderbolt 5, відеовихід HDMI 2.1, мережевий порт із пропускною здатністю 2,5 Гбіт/с і три порти USB-A – моделі ROG Strix SCAR 2025 року мають усі можливості підключення, необхідні в сучасному ноутбуку.
Зручність модернізації
Нові моделі на базі процесорів Intel вирізняються особливою конструкцією корпусу, що дозволяє знімати нижню панель без інструментів, істотно спрощуючи процес апгрейду. Одного руху й натискання на спеціальну засувку достатньо, щоб повністю зняти нижню панель та отримати доступ до слотів для SSD і модулів пам’яті. Крім того, вперше в материнських платах ROG слоти для SSD оснащені фіксатором Q-Latch, що спрощує процес встановлення накопичувачів.
Завдяки цьому рішенню ігрові ноутбуки наближаються до висококласних ігрових комп’ютерів у контексті модернізації, дозволяючи геймерам легко й швидко отримувати доступ до важливих компонентів системи. Захисна панель оберігає чутливі компоненти від випадкових пошкоджень, а спеціальні вирізи дозволяють користувачеві легко визначити розташування компонентів, які можна замінити або оновити. Досвідчені користувачі зможуть легко зняти цю панель, відкрутивши лише кілька гвинтів, і отримати повний доступ до материнської плати. Тож ці нові моделі створені для максимальної зручності як під час апгрейду, так і при обслуговуванні.
Доступність
Ноутбук 2025 ROG Strix G18 (G815) з процесором Intel® Core Ultra 9 275HX, відеокартою NVIDIA® GeForce RTX
5080 для ноутбуків, 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 і SSD місткістю 1 ТБ вже доступний у продажу за рекомендованою ціною 189 999 грн.
Флагманський ігровий ноутбук 2025 ROG Strix SCAR 18 (G835) з процесором Intel® Core Ultra 9 275HX, відеокартою NVIDIA® GeForce RTX
5090 для ноутбуків, 64 ГБ оперативної пам’яті DDR5 і двома SSD сумарною місткістю 4 ТБ надійде в продаж в Україні у другій половині квітня за ціною 283 999 грн. Попереднє замовлення відкрито в офіційному онлайн-магазині ASUS Україна. Кожен покупець цього потужного ноутбука, хто зробить передзамовлення, отримає у подарунок чудову ігрову гарнітуру ROG Cetra True Wireless.
The post Нова ера ігрових ноутбуків: ROG Strix з відеокартами RTX 50 виходять на український ринок! appeared first on Останні новини IT.
Метою цього огляду є надання аналізу поточної ситуації на валютному ринку України та прогноз курсу гривні щодо ключових валют на основі актуальних даних. Ми розглядаємо поточні умови, динаміку ринку, ключові фактори впливу та імовірні сценарії розвитку подій.
Аналіз поточної ситуації
На початку квітня валютний ринок України продовжував демонструвати відносну стабільність у сегменті долара та помітне посилення євро.
Обидва процеси мають різні драйвери:
Внутрішні чинники та політика НБУ
Нацбанк продовжує дотримуватися політики м’якого контролю за валютним ринком, присутній на міжбанку та зберігає вплив на офіційний курс. При цьому ринкові котирування купівлі/продажу валют дедалі більше наближаються до офіційного курсу, що свідчить про зростання довіри до прогнозованості регуляторної політики.
Прискорення споживчої інфляції до 1,5% у березні (річна – 14,6%) і базової до 1,4% створює додатковий виклик: з одного боку, може сформувати стимули для підвищення облікової ставки НБУ, з іншого — підриває привабливість гривневих інструментів у коротко- та середньостроковому горизонті.
Також варто зазначити, що в березні українці зменшили чисту купівлю валюти в банках до $720 млн, що стало мінімумом кварталу. Це означає насичення ринку валютою, хоча попит усе ще перевищує пропозицію.
У подальшому варто звернути увагу на сальдо зовнішньої торгівлі України: за січень – березень 2025 року імпорт перевищив експорт удвічі ($18,5 млрд проти $9,9 млрд). Це свідчить про швидке «вимивання» валютної ліквідності з України. Втім, за умови збереження обсягів і ритмічності підтримки зовнішніх партнерів і кредиторів цей фактор може бути компенсований. В іншому разі рано чи пізно «вимивання» валютної ліквідності може стати приводом для нових валютних обмежень, насамперед для бізнесу і з меншою імовірністю — для населення.
Поточна структура імпорту, основу якого становлять машини, хімія та енергоносії, створює стійкий попит на валюту. Балансуючий фактор — сповільнення темпів імпорту, що може послабити тиск на гривню у коротко- та середньостроковому горизонті.
Крім того, за оцінками економічних експертів в обігу поза банківською системою може перебувати еквівалент $130 млрд готівкової валюти, які є стабілізаційним буфером для ринку.
Окрім міжнародних і структурних чинників фактором подальшого впливу на динаміку курсів долара та євро до гривні може стати активізація та наростання транзакцій населення та бізнесу між ключовими валютами для зміни їхніх часток у своїх портфелях заощаджень і накопичень. Це додасть ринку ліквідності, хоча може стати драйвером зміни курсів під впливом спекулятивного фактора. Цей тренд вже стає помітним для євро, який на фоні зростання все швидше набуває привабливості для заощаджень та отримання курсової премії.
Міжнародні фактори
Світовий валютний ринок перебуває в епіцентрі турбулентності через нову тарифну політику США, запроваджену президентом Дональдом Трампом. А ще більше — під впливом її непередбачуваності: новини та заяви, які сформували тренд на відкритті ринків, втрачають актуальність або спростовуються упродовж торгової сесії — це додає ринку нервозності та невизначеності, що змушує більшість економічних агентів підвищувати премії за ризик.
Ці процеси запустили небачену волатильність на багатьох ринках, включаючи товарно-сировинні та фондові, що змусило інвесторів із меншим апетитом до ризику збільшити попит на захисні активи, в тому числі на золото. Втеча ліквідності з долара ослабила його в певні моменти до 6-місячного мінімуму.
На цьому тлі євро укріплюється, а глобальні очікування щодо зниження ставки ФРС США зростають. Це створює технічний простір для подальшого зміцнення євро.
Огляд динаміки та прогноз курсу валют
Курс долара США
Упродовж першої декади квітня середній курс долара до гривні тримався стабільно низхідного тренда, що триває з початку 2025 року.
Діапазон коливань упродовж березня — початку квітня звузився до 41,20–41,80 грн/$, що відображає високу стабільність попиту та пропозиції на ринку. Це один із найвужчих коридорів за останні пів року.
Найнижче значення зафіксовано в районі 41,10 грн/$ у сегменті купівлі в перші дні квітня — на фоні ослаблення долара США на глобальних ринках і зниження попиту на валюту всередині країни.
Особливо показовим є подальше скорочення спреду між курсами купівлі та продажу: в січні він перевищував 1 грн, а у квітні зменшився до менш ніж 60 копійок, що свідчить про зростання валютної ліквідності, зменшення панічних або спекулятивних очікувань і підвищену конкуренцію між операторами валютного ринку, які орієнтуються на офіційний курс НБУ й утримують конкурентний спред у прийнятних для ринку межах.
Ще один важливий індикатор — наближення курсів купівлі-продажу до офіційного курсу НБУ: ринкові курси і купівлі, і продажу долара стали рухатися практично синхронно з офіційним, без суттєвих відхилень і рівновіддалено від офіційного — +\- 25 коп., що знижує волатильність ринку.
Курс євро
Упродовж березня та першої декади квітня курс євро до гривні демонстрував виразний висхідний тренд, компенсувавши держателям євровалюти та відігравши всі корекції з початку року, досягнувши найвищих значень із початку року та навіть пікового перед початком спаду значення на середину жовтня 2024 року.
Особливо помітним стає розширення спреду між курсами купівлі та продажу: якщо раніше він коливався в межах 60–70 копійок, то в квітні подекуди сягає 1 грн, а в деяких операторів валютного ринку — понад 2. Це є індикатором зростання волатильності та нервовості учасників ринку — його оператори закладають підвищені ризики в маржу, очікуючи подальшого посилення євро.
Зростання премії ринку до офіційного курсу яскраво свідчить про формування стійких очікувань подальшого зміцнення євро, яке ринок намагається відіграти на випередження.
Паралельно спостерігається збільшення розриву між ринковими котируваннями й офіційним курсом НБУ, який відстає від динаміки ринку. Оператори валютного ринку оперативніше реагують на інформаційний та економічний фон, які грають на користь зміцнення євро до долара.
Рекомендації для бізнесу й інвесторів
З огляду на динамічну ситуацію в поточному огляді ми розділимо рекомендації на два окремих блоки:
Базові рекомендації, які зберігають актуальність:
Диверсифікація валютного портфеля — базова стратегія.
Євро демонструє волатильність і потенціал зростання, а долар — слабкість на тлі глобальних подій. Рекомендовано тримати частину активів у євро, особливо за наявності відповідних зобов’язань. Долар — інструмент короткострокової ліквідності та хеджу.
Максимальна ліквідність — безумовний пріоритет.
Усі валютні активи мають бути легко доступні для оперативного маневру — це ключова умова з огляду на глобальну турбулентність і політичні ризики.
Гривню утримувати у функціональному обсязі.
Стабільність гривні зберігається, однак інфляційний фон і потенційні курсові ризики в ІІ–ІІІ кварталах 2025 року не дозволяють тримати великий надлишок гривні. За можливості уникати зв’язування гривневої ліквідності в інструментах із фіксованими термінами чи без можливості перегляду дохідності.
Оновлені та доповнені рекомендації
Зміна частки валют у портфелі: плавна міграція з долара в євро.
Доцільно поступово ребалансувати портфель у бік євро. Він дедалі більше використовується в розрахунках і потенційно надає кращу курсову премію.
Майте запас міцності та страхуйте ризики.
Слід закладати буфери на форвардні коливання курсу, які ймовірні на тлі стійкого перевищення імпорту над експортом і ризиків сповільнення чи зменшення зовнішнього фінансування країни.
Валютні спекуляції — з підвищеним рівнем обережності.
Поточна ринкова волатильність, особливо в парі євро/гривня, несе підвищені ризики. Спекуляції можливі лише для досвідчених гравців із наявним доступом до швидких і вигідних інструментів на умовах, більш вигідних за стандартні ринкові.
Сценарне планування в довгостроковій стратегії.
Світовий економічний ландшафт стрімко змінюється у навіть за умови стабілізації тривалий час буде шукати нові точки рівноваги. Відмовтесь від жорсткої фіксації валютних орієнтирів на довгі горизонти та заздалегідь плануйте альтернативні інвестиційно-ощадні сценарії.
The post Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group appeared first on Останні новини IT.
Пострибати по калюжах і прожити дитячу радість, випустити пару, відчути надію та навчитися розпізнавати свої емоції — усе це упродовж місяця можна буде зробити в імерсивному просторі у центрі столиці
25 квітня у Києві відкривається «Третє дихання» — масштабна інтерактивна виставка, створена Mastercard у співпраці з психологами зі світовим ім’ям, митцями та експертами. Проєкт для всієї родини покаже понад 50 інсталяцій та інтерактивів, які допоможуть краще зрозуміти свої емоції та почуття, навчитися взаємодіяти з ними або трансформувати їх, щоби знайти опору та відкрити третє дихання. Виставка має благодійну мету: 50% з продажу кожного квитка організатори перекажуть на психологічну реабілітацію пацієнтів Superhumans та їхніх родин. Крім того, після завершення роботи виставки експонати передадуть реабілітаційним і психологічним центрам.
За результатами досліджень, у 2024 році Україна посіла перше місце серед країн за рівнем депресії; майже кожен другий українець (44%) оцінює стан свого ментального здоров’я як незадовільний. «Дослідження показують, що сьогодні, у час безпрецедентних викликів, українців найбільше підтримують безцінні моменти — насамперед спілкування з друзями та близькими, прогулянки, час із дітьми. Віримо, що простір «Третє дихання» стане місцем зустрічі та допоможе кожному відвідувачу краще пізнати себе, дослідити свої емоції, віднайти внутрішній ресурс та відкрити третє дихання, коли, здається, навіть другого вже не вистачає. Це ще один наш крок на підтримку країни та українців у їхній неймовірній стійкості та незламності», — коментує генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові Інга Андреєва.
Кураторкою виставки стала відома психологиня Світлана Ройз. До «Третього дихання» також долучилися видатні науковці: психіатр Бессел ван дер Колк (автор книги «Тіло веде лік»), консультант Джозеф Леду, письменниця та соціологиня Ів Екман.
Виставка площею 4000 м² поділена на сім тематичних зон. У «Знайомстві з емоціями» відвідувачі більше дізнаються про дослідників емоцій — від Чарльза Дарвіна до Пола Екмана, автора знаменитого «Атласу емоцій», який буде вперше представлений українською мовою. А також спробують розпізнати сім базових емоцій, які відобразив для виставки український актор, володар BAFTA Олександр Рудинський.
У зоні «Слухай своє серце» можна дізнатися, як серце стало головним органом, що відповідає за емоції, почути десятки історій тих, хто дослухався до свого серця: від українських ветеранів до знаних в усьому світі митців. Після цього варто змайструвати халабуду, розмалювати стіни та пострибати в резиночку зі всесвітньо відомою стрибункою у висоту Ярославою Магучіх у блоці «Дитяча радість». Порибалити у віртуальній реальності з блогером Михайлом Лебігою можна буде в зоні «Дай собі спокій», а у блоці «Випусти пару» — дослідити самобутню українську лайку з акторкою Марією Рудинською та погарчати, як лев, з одним з авторів ютюб-каналу «Леви на джипі» Валентином Міхієнком. У зоні «Надія є» — побачити три світанки над Україною одночасно та пережити VR-досвіди польоту в космос та сходження на Еверест і Говерлу.
А наприкінці — знайти нові сили, співаючи з Jerry Heil у зоні «Третє дихання».
«Згідно з дослідженнями, більш адаптовані й стресостійкі ті, хто має розвинений емоційний інтелект, вміє розрізняти та регулювати свої емоції, ― каже Світлана Ройз. ― Процес відновлення проходить легше, коли у нас є безпечний простір і безпечні провідники. На виставці “Третє дихання” можна дозволити собі радіти, сміятись, сумувати, вивільнити злість. І знайти “своїх”. Та, можливо, відчути момент, коли після втоми приходять нові сили та з’являється надія».
До партнерів виставки долучилися ROZETKA, яка відкриє благодійну крамницю антистресових товарів і тематичних книжок (що також будуть доступні онлайн), та український райдхейлінг-сервіс Uklon, що підготує «поїздкотерапію» зі стендап-коміком Василем Байдаком.
Архітектурну концепцію створило бюро ФОРМА, художнє оформлення зон виставки ― Олексій Сай та Іван Михайлов. Над текстами працювали письменник, ведучий подкасту «Простими словами» Марк Лівін, головний редактор Platfor.ma Юрій Марченко та журналістка Дар’я Якуніна. За концепцію та реалізацію виставки «Третє дихання» відповідає агенція Gres Todorchuk. Експертка з фізичної доступності приміщень ― Соня Брем.
Інформація для відвідувачів
Де: простір M82, вул. Межигірська, 82, Київ
Коли: з 25 квітня (початок роботи о 17:00) по 1 червня 2025 року
Графік роботи: вт — чт, нд: з 11:00 до 20:00, пт — сб: з 10:00 до 21:00. Понеділок — вихідний.
Квитки: повний квиток — 150 грн; пільговий квиток — 75 грн (школярі, студенти, пенсіонери — за наявності посвідчення); сімейний квиток — 300 грн (для двох дорослих і до трьох дітей від 7 до 16 років); безплатний вхід для дітей до 7 років, а також за наявності посвідчення для таких категорій: осіб з інвалідністю І-ІІ груп, військових з посвідченням УДА, військових з посвідченням УБД, строкових та мобілізованих військовослужбовців, ветеранів війни, членів родини полеглих, полонених, зниклих безвісти воїнів, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Придбати квиток можна буде у касах на локації або онлайн на сайті Concert.ua.
Новини ― за хештегом #ТретєДихання у соцмережах.
The post У Києві відкриється інтерактивна виставка про почуття та емоції — «Третє дихання» від Mastercard appeared first on Останні новини IT.
Волонтерська ініціатива «Швейна рота» запустила сайт, завдяки якому самостійно можна пошити адаптивний одяг для військових та поранених. Платформу створили студенти першого курсу Національного технічного університету «Дніпровська Політехніка» в межах щорічного студентського хакатону від ІТ-компанії SoftServe.
На сайті зібрали усі попередні напрацювання «Швейної роти» зі створення адаптивного одягу. Його особливість полягає в тому, що він зроблений на липучках або кнопках, тому швидко одягається, не травмує і не вимагає піднімати руки/ноги пораненому воїнові.
«Ми розпочинали роботу з пошиття одягу для військових, не маючи лекал для чоловічого одягу. Їх доводилося шукати будь-де: в інтернеті, старих книгах, а іноді – перезнімати вручну з паперових зразків. З часом українські конструкторки, які долучились до ініціативи, адаптували всі напрацювання і створили спеціально для ініціативи лекала чоловічого та жіночого адаптивного одягу, а майстрині-волонтерки відзняли майстер-класи. Тепер все це зібрано в зручній базі на нашому сайті», — розповідає співзасновниця «Швейної роти» Ксенія Самойлич.
Наразі на сайті є доступними десятки викрійок адаптивного одягу у форматі PDF — від білизни на липучках до худі й штанів — а також відеоінструкції та покрокові майстер-класи. Кожен охочий може завантажити викрійку, пошити одяг для захисників. Також можна приєднатися до ініціативи або замовити готовий комплект. У планах — переклад усіх матеріалів англійською, щоб вся зібрана інформація стала корисним посібником всім кравчиням, в чиїх країнах триває війна.
«Третій рік поспіль ми проводимо студентський хакатон у Дніпрі, і цього разу хотіли провести його з благодійною метою — не тільки попрактикуватися, а й розв’язати реальну задачу. Так ми дізнались про волонтерську ініціативу “Швейна рота”, яка якраз потребувала власного сайту. Серед 12 команд на хакатоні переможцями стали Максим Іванов, Артем Стариков та Максим Важненков, які і успішно фіналізували сайт під наглядом ментора з SoftServe», — зазначає Тарас Ніколаєв, менеджер SoftServe Академії.
Волонтерська ініціатива «Швейна рота» народилась у Дніпрі 28 лютого 2022 року. Тоді засновниці Ксенія Самойлич і Марина Пальченко принесли власні швейні машинки в офіс ІТ-компанії, аби пошити балаклави й термобілизну для військових. З часом надійшли перші запити на адаптивний одяг для поранених — одяг, який легко вдягати, не травмуючи людину. Так з’явилась ідея створити українські викрійки з урахуванням поранень, а згодом — і повноцінна база знань для волонтерів і родичів військових. Нині ініціатива об’єднала навколо себе 700+ волонтерів в усіх частинах світу і допомогла створити 100 000+ одиниць адаптивного одягу для поранених захисників у 90+ госпіталів України.
The post Пошити адаптивний одяг для військових. «Швейна рота» запускає сайт з відео-уроками та викрійками за підтримки SoftServe appeared first on Останні новини IT.
i2Coalition (Internet Infrastructure Coalition), a leading North American trade association and voice for web hosting companies, CSPs, data centers, MSPs, and registrars, has initiated a partnership with HostingJournalist.com, a leading online news magazine for the global cloud, hosting and data center industry. i2Coalition now offers it’s more than 85 members low-threshold access to the HostingJournalist.com news platform, through which members can self-publish their business content instantly alongside the editorial news.
i2Coalition collaborates with lawmakers and industry leaders to advocate for its members that include AWS, Google, DigitalOcean, OVHcloud, Newfold Digital, Cloudflare, Namecheap, GoDaddy, WebPros, Tucows, Bluehost, HostGator, DreamHost, Hostinger and others, ensuring these Internet Service Provider’s voices are heard. It promotes the development of a robust, open Internet infrastructure worldwide, supporting innovation, privacy, and sustainability while fostering collaboration among stakeholders to address critical challenges in the Internet infrastructure sector. The partnership with the HostingJournalist news magazine supports i2Coalition’s mission to strengthen member advocacy in the global Internet infrastructure sector and beyond.
As a leading news magazine for the cloud, hosting and data center infrastructure industry founded in 2013, HostingJournalist.com last year launched its HostingJournalist Insider self-publishing service. It allows Insider partners, including i2Coalition and its members, to create company profiles and instantly publish content without editorial interference. In designated editorial sections on the HostingJournalist.com global news platform, alongside the main editorial news, i2Coalition and its members can publish their press releases, blogs, videos, live/online events, staff updates, white papers, research reports, and eBooks.
Content Partner Self-Publishing Service
“Joining a cooperative organization like i2Coalition is a great way for our members to become involved in the debate over Internet infrastructure policy. This partnership with HostingJournalist Magazine will strengthen our members’ advocacy,” said Christian Dawson, co-founder and Executive Director of the Internet Infrastructure Coalition (i2Coalition). “Internet Service Providers’ views are heard when they band together through i2Coalition. Together, we can drive change, even if our members lack resources to monitor legislation or influence decision-makers. We help them acquire knowledge, resources, and a community that is dedicated to defending their rights. By partnering with HostingJournalist, i2Coalition helps amplify member voices in key discussions shaping the Internet’s future.”
“The HostingJournalist editorial team puts ample time into informing the cloud, hosting, data center industry and beyond about the latest developments on a daily basis, with room for editorial contributions from within the sector,” said Koen Stegeman, editor-in- Editor-in-Chief and Co-Founder of HostingJournalist.com. “With the debut of HostingJournalist Insider last year, content partners can now more easily contribute to our editorial efforts. Organizations can participate in HostingJournalist’s editorial process from their own content management dashboard and share their business content – including press releases, blogs, videos, and more – in various editorial sections. We strongly support i2Coalition’s Internet infrastructure mission and are therefore delighted that they’re now becoming an Insider content partner while inviting their members to share their content via HostingJournalist.com as well.”
For a list of i2Coalition members and more information about these i2Coalition members, visit: https://hostingjournalist.com/i2coalition
To learn more about the HostingJournalist Insider self-publishing service aimed at for the cloud, hosting and data center infrastructure sector, visit: https://hostingjournalist.com/insider-self-publishing-service
Take this brief, two-minute guided dashboard tour to get a better understanding of the features and publication opportunities of the HostingJournalist Insider self-publishing service: https://HostingJournalist.com/guided-tour
The post Internet Infrastructure Coalition (i2Coalition) Partners with HostingJournalist Global News Magazine to Strengthen Member Advocacy appeared first on Останні новини IT.
Банк ПУМБ створив цифрові скіни із зображеннями з колекцій мерчу «Ми однієї крові» у своєму мобільному застосунку — це не просто скіни на картку, а твій внесок у доставку крові для поранених. 10 000 встановлених користувачами скінів – потенційно 1500 врятованих життів.
Кожен, хто встановить новий скін «Ми однієї крові» на картку ПУМБ у мобільному застосунку, має можливість допомогти пораненим. Команда проєкту поєднала стильний дизайн карток та соціальну відповідальність: за кожен вперше встановлений благодійний скін щомісяця банк передає 5 грн на доставку крові. 10 000 встановлених користувачами скінів забезпечать майже 1500 врятованих життів. Адже партнер банку ДонорUA організовує перевезення донорської крові до прифронтових лікарень та стабілізаційних пунктів. Одна поїздка спеціального буса, обладнаного холодильними камерами, коштує десь 50 тис. грн.
ПУМБ забезпечує ланцюжок від донації до доставки крові туди, де вона найпотрібніша. Так колись був створений соціальний проєкт «Ми однієї крові» — це мерч від українських виробників та ілюстраторів, 50 % з продажу якого передається на закупівлю кровоспинних засобів такмеду та доставку крові в гарячі точки. У межах проєкту також проходять відкриті донації крові.
Кожен новий дизайн у колекції скінів «Ми однієї крові» розповідає історію українців. «Любов варта всього» — мінімалістичні лінії від одного з найвідоміших поетів Сергія Жадана. «Етно» та «Пташка» зображують традиційні візерунки й символ свободи в сучасному стилі. «Борщ: Перемога смаку» — наша кулінарна культурна спадщина. «Квіти-ендеміки» показує природу України, яку ми зараз захищаємо. «Наша воля» — данина тим, хто тримає фронт.
Завдяки благодійному мерчу «Ми однієї крові» вже понад 2,5 роки ПУМБ поширює культуру донорства в Україні. За цей час потреби в крові не зменшуються, тож наша місія залишається незмінною. Наразі 100 поїздок на «нуль» профінансували завдяки ініціативі «Ми однієї крові» від ПУМБ. ДонорUA доставляє кров до шпиталів Дніпра, Запоріжжя та інших прифронтових міст, або ж до точок, де її одразу перевантажують у машини військових, котрі постачають кров до стабілізаційних пунктів.
Саме тому на продовження цієї ініціативи виникли «Не просто скіни». Кожен встановлений скін для твоєї картки — це дієва поміч та знак підтримки українців, які борються за наші життя.
Завантажуй у застосунку ПУМБ скін з колекції «Ми однієї крові» — згенеруй 5 грн на доставку крові за перше завантаження. Змінюючи скіни щомісяця, щоразу ти створюєш новий донат!
Як змінити дизайн картки для Google Pay/Apple Pay: відкрийте застосунок ПУМБ ⭢ на Головній виберіть картку і натисніть на неї ⭢ ще раз натисніть на картку, щоб перейти в деталі картки ⭢ натисніть на «Дизайн картки» для Google Pay/Apple Pay ⭢ виберіть вподобаний дизайн, натиснувши на нього ⭢ Натисніть «Зберегти дизайн» ⭢ оцініть вигляд нового дизайну картки в електронному гаманці.
Серед тих, хто завантажить скін з колекції «Ми однієї крові», банк щомісяця обиратиме трьох людей, які отримають мерч-подяку — футболку, шопер тощо із символікою проєкту (умови розіграшу тут).
ПУМБ переконаний: разом ми можемо врятувати тисячі життів. Твоя оновлена картка — це твій вибір діяти!
Стеж за лічильником зібраних коштів на сторінці проєкту https://lifesavingmerch.com.ua/skins
Шукай благодійний мерч з дизайнами, які полюбилися, на https://lifesavingmerch.com.ua
The post ПУМБ запустив у мобільному застосунку скіни «Ми однієї крові», що рятують життя appeared first on Останні новини IT.
Прилади нічного бачення (ПНБ) — це пристрої, які дозволяють бачити в умовах недостатнього освітлення або повної темряви. Їх основний принцип роботи полягає у використанні залишкового світла (зоряного, місячного тощо) або інфрачервоного випромінювання, що підсилюється за допомогою спеціальних електронно-оптичних компонентів. У сучасних моделях також застосовуються цифрові сенсори, які здатні вловлювати навіть найменші сигнали світла чи тепла.
Ідея бачити в темряві виникла ще на початку XX століття. У 1930-х роках у Німеччині було створено перші експериментальні зразки. Один із найвідоміших — апарат «Вампір», що використовував інфрачервоний прожектор для підсвічування цілей. Під час Другої світової війни схожі розробки з’явилися і в США. Ці пристрої були надзвичайно громіздкими, мали велику енергозалежність та обмежену практичність.
У 1950-х роках з’явилася технологія підсилення світла, що дозволила використовувати природне освітлення для створення зображення. З впровадженням електронно-оптичних підсилювачів у 1960-х роках пристрої стали меншими й ефективнішими. У 1970-х — 1990-х роках відбулося створення та впровадження ПНБ другого і третього поколінь, а також активний розвиток інфрачервоних тепловізорів.
ПНБ першого покоління з’явилися в середині XX століття. Вони забезпечували зернисте, зеленувате зображення з геометричними спотвореннями по краях. Такі пристрої працювали лише за наявності природного освітлення, але їхню ефективність можна було частково підвищити за допомогою інфрачервоного підсвічування. Сучасні дешеві моделі на базі цієї технології все ще доступні, але мають обмежену якість.
Ці прилади з’явилися у 1970-х роках. Вони вже використовували мікроканальні пластини, що значно покращувало якість зображення: воно стало рівним, з хорошою роздільною здатністю без спотворень. Такі ПНБ мали кращу чутливість до світла й були значно надійнішими. Прикладами військових моделей є AN/PVS-4 (США) та 1PN-51 (СРСР).
Технологія третього покоління з’явилася в 1980-1990-х роках. Вона базується на фотокатодах з арсеніду галію та іонних бар’єрних плівках, які забезпечують яскраве, чітке зображення навіть у повній темряві та значно подовжують термін служби трубки. Найбільш відомим прикладом є монокуляр AN/PVS-14, який став стандартом у збройних силах США.
Сучасні цифрові ПНБ працюють на основі CMOS-сенсорів. Вони підтримують відеозапис, підключення до інших пристроїв (через Wi-Fi або Bluetooth) і сумісність з гаджетами та шоломами. Їх використовують у цивільних і професійних цілях.
Тепловізори відрізняються принципом роботи: вони виявляють теплове випромінювання, що дозволяє бачити об’єкти в диму, тумані чи повній темряві. Хоча зображення менш деталізоване, тепловізори не потребують зовнішнього освітлення.
Гібридні моделі поєднують функціонал ПНБ і тепловізорів, забезпечуючи гнучкість в умовах змінного освітлення.
Для військових ПНБ мають бути:
PVS-14 — це універсальний ПНБ, який відповідає цим вимогам. Його можна використовувати як монокуляр, кріпити до шолома чи зброї. Він має високоякісний електронно-оптичний перетворювач (два+ або 3-го покоління), захист від засвітлення, тривалий час автономної роботи та компактний корпус, стійкий до екстремальних умов.
ПНБ стали важливим елементом як у військовій сфері, так і в цивільному використанні — для охорони, полювання, туризму, рятувальних операцій. Вибір пристрою залежить від цілей, умов використання та бюджету. Від простих моделей першого покоління до високотехнологічних гібридів — нічне бачення стало доступним, надійним та ефективним інструментом у темряві.
The post Прилади нічного бачення: історія, типи та сучасні технології appeared first on Останні новини IT.
Компанія пропонує широкий асортимент високоефективних опалювальних рішень для різноманітних житлових і комерційних потреб
Компанія LG Electronics (LG) представила новітні рішення в галузі ОВіК, розроблені для європейського ринку, на Міжнародній виставці сантехніки, опалення та кондиціонування повітря (ISH) 2025, що проходила у Франкфурті-на-Майні, Німеччина, з 17 по 21 березня. На стенді LG були показані високоефективні рішення, оптимізовані як для комерційних, так і для житлових приміщень, зокрема потужний тепловий насос типу «повітря-вода» Monobloc G (AWHP). Ця масштабна виставка підкреслила прагнення компанії до електрифікації та декарбонізації, а також її фокус на забезпеченні найвищої продуктивності, гнучкості та простоти встановлення.
Підвищена енергоефективність і вдосконалений обігрів із новим Therma V R290
Зона Hero, що була розташована біля входу на виставковий стенд LG, знайомила відвідувачів із новим моноблоком Therma V R290. Це інноваційне рішення для житлових приміщень вирізняється високою енергоефективністю та преміальним європейським дизайном. Отримавши нагороду на міжнародній премії International Design Excellence Award 2024 та оцінку «Добре» від німецької організації споживачів Stiftung Warentest, новий Therma V використовує холодоагент R290, який має низький потенціал глобального потепління — 3. Розроблений для зменшення енергоспоживання та впливу на навколишнє середовище, пристрій використовує тепло повітря, щоб знизити викиди вуглецю та досягти рівня енергоефективності A+++.1
Новий блок Therma V AWHP, створений для суворих зимових умов у Європі, використовує фірмовий спіральний компресор LG для забезпечення виняткової енергоефективності та надійної, стабільної роботи. Розташування компресора на меншій висоті в самому пристрої сприяє здатності Therma V працювати на 100% потужності навіть за температури –15 °C. Це також сприяє економії електроенергії та підвищенню ефективності роботи. Завдяки низькому рівню шуму, лише 50 дБ(А) в режимі Low Noise, Therma V мінімізує вібрації, створюючи комфортну та спокійну атмосферу як вдома, так і за його межами.2
Для багатоквартирних будинків компанія представила тепловий насос великої потужності Monobloc G та енергоефективну систему управління Cascade. Остання пропонує можливість масштабування, дозволяючи додати до восьми блоків до системи, щоб впоратися зі збільшенням попиту на опалення. Cascade забезпечує безліч переваг для багатоквартирних будинків, зокрема тиху роботу, компактну конструкцію та безперервну роботу завдяки резервним системам.
Ефективні рішення для опалення та охолодження сучасних осель і багатоквартирних будинків
На виставці ISH компанія LG представила різноманітні рішення для опалення приміщень, спеціально розроблені для європейських кухонь, пралень і житлових зон. Нові теплові насоси для нагрівання води (HPWH) з холодоагентом R290 використовують як електроенергію, так і повітря, забезпечуючи вищу ефективність порівняно зі звичайними електричними або газовими водонагрівачами. Ці пристрої підтримують технологію Smart Grid, що дозволяє оптимізувати енергоспоживання, регулюючи роботу на основі енергетичних запитів мережі. Для різних умов монтажу LG пропонує як підлогові, так і настінні моделі водонагрівачів. Крім того, компанія представила три варіанти внутрішніх блоків для різних типів приміщень, кожен із яких забезпечує легке встановлення та максимальну ефективність використання простору.
Передові комерційні ОВіК-рішення для ефективного управління енергоспоживанням
На виставці ISH LG також представила низку передових рішень для комерційного опалення. Одним із найвизначніших серед них є LG Inverter Scroll Chiller — енергоефективна система для опалення (та охолодження) комерційних приміщень. Оснащений подвійними інверторними спіральними компресорами та пластинчастими теплообмінниками, цей пристрій забезпечує широкий діапазон робочих частот і відмінну ефективність теплопередачі. При інтеграції з системою LG Building Energy Control (BECON) CPM чилер забезпечує надійне керування всіма підключеними фанкойлами та системами кондиціонування повітря. BECON CPM моніторить і налаштовує різні параметри роботи для підтримки максимальної ефективності й дозволяє користувачам відстежувати стан системи в режимі реального часу. Він навіть надсилає користувачам корисні сповіщення, якщо виникає проблема, що дає змогу оперативно виправити ситуацію. BECON CPM, запланований до запуску в Європі, також використовує передову технологію LG на основі штучного інтелекту, щоб запобігти втраті електроенергії та спростити управління для системних менеджерів.
Однією з головних особливостей стенда LG є комплексний пакет рішень на основі змінного потоку холодоагенту (VRF) R32. Повністю електрична VRF-система LG Multi V інтелектуально керує продуктивністю відповідно до змін у навколишньому середовищі та допомагає запобігти надмірному споживанню електроенергії. У поєднанні з Hydro Kit вона підтримує підігрів підлоги та гаряче водопостачання, а її сумісність з вентиляційними установками різних компаній дозволяє обслуговувати великі склади та інші спеціалізовані бізнес-об’єкти. Крім виняткової масштабованості, повністю електрична система забезпечує ефективне управління завдяки зручним функціям Smart Control. Працюючи на основі передового AI Engine від LG, ці функції аналізують робочі дані Multi V i, щоб покращити комфорт у приміщенні та значно заощадити енергію.
На виставці ISH 2025 компанія LG також представила LG All Stars — програму винагород для монтажників систем опалення, вентиляції та кондиціонування, яка пропонує ексклюзивні переваги, освітні можливості, постійну підтримку й можливість стати частиною професійної мережі, що динамічно розвивається. Крім того, сервіс технічного обслуговування BECON Cloud забезпечує швидку та точну діагностику проблем і дозволяє здійснювати віддалений моніторинг підключених систем опалення з будь-якого місця.
«Інноваційні рішення LG для житлових і комерційних приміщень, представлені на виставці ISH 2025, демонструють наше прагнення створювати енергоефективні та високопродуктивні системи опалення для європейського ринку, — сказав Джеймс Лі, президент компанії LG ES. — Як ключовий гравець у глобальному переході до електрифікації й надійний постачальник передових рішень для опалення, вентиляції та кондиціонування, LG продовжуватиме впроваджувати інновації, які максимізують цінність для клієнтів і мінімізують вплив на навколишнє середовище».
The post LG продемонструвала інноваційні рішення в галузі опалення appeared first on Останні новини IT.
Vodafone оголошує про випуск нової лінійки бізнес-тарифів Business Connect. У нових тарифах Vodafone запропонував своїм корпоративним клієнтам великі обсяги хвилин для дзвінків як всередині мережі, так і на інших операторів. Крім того, тарифи враховують збільшення потреб у користуванні мобільним інтернетом.
Перевагою Business Connect є послуга «Роумінг як вдома», що дозволяє використовувати обраний тариф як в Україні, так і в роумінгу (на території 27 країн ЄС та Молдови) без будь-яких додаткових плат. Все, що необхідно для користування мобільним зв’язком під час робочих візитів, вже включено в тариф.
Нова лінійка включає тарифи Vodafone Business Connect та Business Connect+.
Business Connect:
Business Connect+:
Вартість послуг понад пакет складає 1,5 грн/хв на інші мережі, безліміт в мережі Vodafone та 20 гривень за 300 МБ (20 пакетів на день).
Перелік країн, у яких діють тарифи: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Молдова.
The post Vodafone випустив нові бізнес-тарифи Vodafone Business Connect appeared first on Останні новини IT.